Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

19 października 2018

Nie każde choroby zębów można zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w razie uszkodzonych kości, znacznych ubytków zębów, konieczności wykonania implantów czy mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju guzów lub narośli. Jakie techniki są jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto zatem napisać parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma również atmosfera w poradni i podejście dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.