Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

11 czerwca 2020

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek zwykle wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]