Projekty domów z bali – tradycja łączy się z nowoczesnością

29 stycznia 2020

Domy z bali to jeden z najstarszych rodzajów obiektów użytkowych. Zazwyczaj wykonuje się je ze świerku lub jodły. Mimo że ich budowa jest identyczna od wieków, wciąż spotkać można mnóstwo entuzjastów. Nie może to jednak zaskakiwać – wykazują wszak sporo zalet, które sprawiają, iż liczba ich właścicieli wciąż rośnie. Mogą przybierać wszystkie formy, wznoszone są z przyjaznych dla przyrody materiałów, świetnie wyglądają i – co najistotniejsze – są naprawdę wygodne. Należy nadmienić również o tym, iż budowa budynku z bali jest zdecydowanie prostsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się też sprzyjającym mikroklimatem, który korzystnie rzutuje między innymi na płuca.

Nowoczesne projekty domów z bali

Część czytelników myśli, że projekty domów z bali za każdym razem upodabniają się do tradycyjnej architektury. Rzeczywiście często tak bywa, jednak powinniśmy podkreślić, iż domy z bali potrafią także przybierać odmienne formy. Dziś spotyka się także innowacyjne projekty domów z bali, które nie przywodzą na myśl budynków rustykalnych. Domy z bali mogą też posiadać elewację, a to sprawia, iż łatwiejsze staje się zagospodarowanie przestrzeni – zazwyczaj stosuje się w tym celu płyty kartonowo-gipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali jest o wiele trudniejsze niż zwykłego. Z tego powodu decydując się na ten typ budynku, dobrze sprawdzić, jakie projekty zrealizował już wcześniej wybrany architekt. Bezwzględnie sprawdźmy również, czy jego stylistyka nam odpowiada. Istotne jest poza tym to, której ekipie powierzymy wzniesienie domu. Oczywiście powinniśmy stawiać na te z doświadczeniem w tego typu projektach. Dobrym pomysłem będzie również na pewno wybór firmy, w ramach której współpracują ze sobą doświadczeni rzemieślnicy i dobry projektant – wtedy dom na pewno zostanie wzniesiony prędko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]