Okna drewniane – z jakich gatunków?

21 lutego 2019

Zainteresowany okna drewniane producent? Zajrzyj tutaj

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wybieranym typem okien. Potem były wyparte przez modele wyprodukowane z plastiku, ale dziś znów doceniamy ich atuty. Dobrze wykonane i zadbane okna drewniane mogą bowiem wytrzymać co najmniej tyle lat co okna plastikowe, przy czym ich kupno kosztować będzie porównywalną kwotę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie sposób zdecydować się na jeden z bardziej nowoczesnych modeli. W jakich przypadkach zatem należy je wybrać? Z czego są robione?

Wytwarzanie okien drewnianych

Okna drewniane wytwarzane są tylko z niektórych rodzajów drewna. Obecnie najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć i promienie słoneczne, producenci okien coraz chętniej wybierają drewno spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco droższe, ale warto zaznaczyć, że wymagają rzadszych napraw i lepiej znoszą użytkowanie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich plusem jest też to, iż często wyglądają ciekawiej niż te wyprodukowane z krajowych gatunków drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki modeli plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, a sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, bywają też wykorzystywane podczas rewitalizacji zabytkowych posesji. Użycie innych materiałów może bowiem skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet wysokimi grzywnami.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]