Kiedy sięga się po szalunki?

25 kwietnia 2020

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie wejdź na abcszalunki.pl

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, zyskuje oczekiwaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można też solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zapełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również specjalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań i sklejki.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]