Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

5 marca 2020

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także halę basenową albo ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego rodzaju artykułów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]