Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

7 czerwca 2020

Kup domy drewniane Kraków

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]