Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

11 lutego 2019

Kliknij tutaj, aby zamówić okna energooszczędne

Odporne na warunki atmosferyczne okna energooszczędne to podstawa, o której trzeba pamiętać przy remontowaniu lokalu jednorodzinnego. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży odnajdziemy w różnych opcjach. W jaki sposób są wykonane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – postaw na komfort termiczny

Drewniane okna wytwarzane są z przyjaznych dla środowiska surowców – np. sosny i modrzewia. Cechują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z plastiku. Remontując dom przed miesiącami zimowymi, musimy zwrócić szczególną uwagę na przepuszczalność cieplną okien. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale również oszczędność węgla lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być utrzymany na odpowiednim poziomie (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy zyskujemy komfort cieplny w domu. Ciepło nie wydostaje się z budynku, a przez nieszczelności nie dociera chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – ciesz się wspaniałą ciszą w domu

Podejmując się termomodernizacji przeanalizujmy inny istotny parametr – wskaźnik Rw. Jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w budynku – wybierzmy dobrze izolowane okna drewniane. Niezwykle istotne są również dokładne systemy uszczelniające – zapobiegają przenikaniu chłodu i przedostawaniu się dźwięków. Współczesna technika zapewnia wyciszenie kłopotliwego pogłosu oraz maksymalny komfort cieplny w domu, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]