Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

27 września 2022

Na domygoralskie.com zamówisz budowę domów drewnianych przeszklonych.

Wiele osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to dzisiaj doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują także inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się na ogół w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]