Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

4 listopada 2021

Jeśli chcesz kupić dźwigary, kliknij tutaj.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z kompozytu, a także przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są też niezastąpione przy budowie stropów – w takim przypadku ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, że strop nie zapada się kilka chwil po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je dostać?

Z jakich drzew wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Stąd jego kluczowym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz typ użytych do tego surowców. Muszą one być rzetelnie dobrane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, topola, olcha i buk. Niezwykle ważne jest również właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie zajmują się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup i składowanie generuje jednak pewne koszty. Natomiast firmy, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także pozostałych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]