Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

8 października 2018

Zajrzyj tutaj, aby zamówić budowę domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie buduje się z drewnianych bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się bardzo ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu także pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj chętnie budowane również w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, należy pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]