Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

22 marca 2019

Sprawdź, gdzie nabyć panele podłogowe, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe i każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]