Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

3 grudnia 2018

Najważniejszą przyczyną, przez którą na portal internetowy może być założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie odbiorców na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie sztucznej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę w sieci. Przekraczają one normy naturalnego linkowania opracowane przez koncern Google, gdyż manipulują pozycją strony w przeglądarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w postaci wpisów promujących najeżonych wieloma frazami. Występuje również proces kupowania linków, co skutkuje założeniem filtra. Kiedy nierzetelne metody zostaną ujawnione, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 40 stron.

Jak rozwiązać problem nienaturalnych linków przychodzących

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na stronę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść szansę pozbycia się problematycznych filtrów – skierujmy swoje kroki do profesjonalnej agencji SEO. Profesjonaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym agencjom.