Jak usunąć bany i filtry Google

12 listopada 2018

Prowadzenie firmowej strony online wymaga jej nieustannego rozmieszczania w przeglądarkach, aby była dostrzegalna dla internautów i miała niezachwianą pozycję. Czasami jednak nasze starania powodują naruszenie zasad profesjonalnej optymalizacji i strona może zostać zablokowana przez bany i filtry Google. Sprawdźmy, co zrobić, kiedy zajdą tego typu okoliczności.

Dlaczego filtry i bany Google są groźne dla strony online?

Ban od Google stanowi najsurowszy sposób kary, jakiemu może ulec witryna w sieci. Oznacza on kompletne wykasowanie jej ze stron wyszukiwarki Google, co tak naprawdę poważnie komplikuje funkcjonowanie firmy. Po zablokowaniu witryny wskaźnik naszych klientów drastycznie się obniży, gdyż gros odbiorców korzysta z Google. Natomiast zastosowanie filtra obniża położenie witryny w rezultatach wyszukiwania, co także źle wpływa na klikalność witryny. Istnieją filtry ręczne – nakładane wprost przez załogę Google a także algorytmiczne, które generowane są automatycznie przez specjalistyczne oprogramowanie.

Czy można zlikwidować bany i filtry Google?

Należy podkreślić, że bany i filtry Google narzucane są m.in. za zamieszczanie przesadnej liczby odsyłaczy promujących naszą witrynę www lub stosowanie nieuczciwych środków reklamowych w celu jej pozycjonowania. Żeby pozbyć się bana od Google trzeba najpierw prześwietlić jego podłoże. Pamiętajmy, żeby zlecić to profesjonalnej agencji SEO, która kompleksowo zajmie się z banem. Proces może niestety potrwać nawet 6 miesięcy, należy więc być cierpliwym.