Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

24 października 2018

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego nowożeńcy zwracają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Ważną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale również pan młody powinien wyglądać elegancko i modnie. Męska moda ślubna ma wiele odsłon.
Panowie nie są obecnie skazani na jeden rodzaj garnituru, a moda męska ślubna ulega podobnym przemianom, co damska. Klasyczny strój z pewnością odda podniosłość chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Warto pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do osobowości pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Moda męska na ślub – najpopularniejsze współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, krawat, koszula… nawet najprostszy strój pana młodego zawiera mnóstwo elementów. Jednym z nich, który ostatnimi czasy wraca do łask i ślubna moda męska nie może się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Wygląd modnej kamizelki nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować barwą z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, coraz modniejsze stają się zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Ślub w klimacie boho lub rustykalnym będzie idealną okazją na wystąpienie w garniturze w kratę. Kolejnym modnym elementem będą szelki – czarne lub brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie znaleźć inspiracje?

Wybór elementów stroju ślubnego może wydawać się trudnym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą strony internetowe w całości poświęcone organizacji ślubu i wesela, prezentujące najnowsze trendy oraz pełne porad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część wspomnianych serwisów.