Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

28 września 2023

Szukasz tajemniczych miejsc w Małopolsce? Koniecznie sprawdź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o zbliżających się eventach kulturalnych bądź sportowych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której szybko wyszukają galerie i zabytki, hotele, pensjonaty i schroniska oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. urok parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu czy regiony agroturystyczne.

Strona o zabytkach Małopolski dba również o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych górskich miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Niezmiernie pomocna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży po Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego