Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

4 czerwca 2022

Chcesz poznać ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz ciężko odnaleźć się w zalewie informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Aby zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz pensjonaty, hotele i kempingi położone w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Oprócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – ważne informacje dla obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Szczególnie wartościowa dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty w Polsce.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego