Rozwiń swoje hobby – weź udział w kursie malowania akwarelami

25 października 2022

Tu poznasz aktualną ofertę nauki malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z artystycznych metod wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, by czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak wyłącznie pasja albo metoda zrelaksowania się po wyczerpującym dniu i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeśli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących twórców

Akwarele to mimo wszystko nie jest łatwe medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do stworzenia, jednakże wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których artysta-amator na ogół niewiele wie. Spory udział w samym toku malowania ma także zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby wyrobione w tej technice wcale nie mogą być przeświadczone o tym, że malunek zawsze będzie taka, jak przewidywały. Kurs akwareli to perfekcyjne miejsce, żeby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i nabyć potrzebne elementarne informacje niezbędne do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile witany, bez względu na to, czy podjął już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć dokładnie objaśniają właściwości akwareli, różnorodność technik ich stosowania, a także rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt dzieła.

Nauka malowania akwarelami – czy warto?

W dobie popularyzacji internetu każdy może wyszperać a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce technik artystycznych niezbędne są wytyczne, które uczestnicy kursu dostają od nauczycieli podczas malowania. Te korekty umożliwiają sprawniej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Ponadto praca w zespole ludzi o podobnych pasjach tworzy przyjazną aurę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Partycypacja w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, umożliwia potem właściwie ocenić swoje prace już odbyciu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]