Pierwsze lekcje samodzielności – warsztaty kulinarne dla dzieci

3 lipca 2020

Na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/ odnajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków

Dzieci kochają pomagać nam w kuchni – podawać i wybierać składniki czy dekorować wypieki. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko zdobywają pożyteczne umiejętności, ale również uczą się niezależności oraz kształtują swoją pomysłowość. A jednocześnie wspaniale się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, wybieranie i mieszanie składników oraz nauka smacznych przepisów – to wszystko sprawia, że dzieci ochoczo gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakie panują w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą też uczestniczyć rodzice, stąd jest to świetna sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają trzy godziny. W czasie warsztatów maluchy przyrządzają deser oraz danie główne. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować apetyczny makaron na słono lub słodko, czy też podjąć się pieczenia przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy. W trakcie kursu grupa przygotowuje też wyborny deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami truskawkowymi. Nauka połączona z zabawą to doskonała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych posiłków niesie dzieciakom sporo szczęścia. Nawet bardzo krnąbrny maluch będzie z pasją przykładać się do dekorowania tortu czy pieczenia znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]