Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

22 grudnia 2022

Poznaj dalsze szczegóły o kursie Adobe Photoshop.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje kilka programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako narzędzie do obróbki zdjęć, szybko został ulubionym softwarem game devów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych temperą, akwarelami lub farbami olejnymi. Digital painting zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs Photoshop online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samemu, lecz by dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać przydatne triki korzystania z pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]