Wyprawy w góry – sposób na niecodzienne wakacje

16 czerwca 2021

Szukasz aktualnej oferty wypraw? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Dużą popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]