Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

22 grudnia 2018

Najkorzystniejsza oferta wypraw górskich znajduje się tutaj

Coraz więcej osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od naszego kraju rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Meksyku oraz Azji. Z całą pewnością wielkim ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem oraz specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do takich ekspedycjach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez lidera grupy.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]