Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

15 stycznia 2021

Więcej o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niecodziennych wrażeń niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Globtroterów przyciągają głównie niepowtarzalne krajobrazy, kurczące się już lodowce, a także sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy też wyposażyć się w medykamenty zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty oraz korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]