Trekkingi w górach całego świata

22 września 2018

Więcej informacji o trekkingi Himalaje

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są najczęściej takie kwalifikacje – w wielu pasmach wytyczono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna okaże się też pomoc doświadczonego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, co powoduje, iż niezbędne stają się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, bo zapewnią stabilizację nawet na ośnieżonych trasach – a na wielu szczytach spotkać je można również w czasie skwarów. Na trudnych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych akcesoriów potrzebne są właściwe umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Everestu oraz Annapurny.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]