Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

21 marca 2020

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą tenisa dla dzieci Kraków? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.teniskrakow.pl/treningi/

Aktywność fizyczna jest niezbędna oraz zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zmobilizować je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są też informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już 4-latki. Dylematem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się indywidualnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie technikę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]