Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

25 kwietnia 2021

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to dużo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa również samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Everestu i Annapurny

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]