Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

16 października 2019

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania znana w naszym kraju od ponad 100 lat i w dalszym ciągu znajduje nowych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Rafting Dunajcem to doskonała sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting na Dunajcu to też wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa bogata w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.