Czy optymalizacja stron internetowych jest przydatna?

3 grudnia 2018

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Jednak co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na wielkość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.