Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

24 marca 2023

Entuzjaści gór, którzy znają już dokładnie wszystkie szlaki w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, często zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Co warto wiedzieć o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o zdobyciu których marzą alpiniści z całego świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Aiguille du Dru oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka ciekawych ofert kierowanych do pasjonatów gór o przeróżnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają odpowiednią wydolność fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi w głównej mierze zdobycie wiedzy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem tych wycieczek jest to, że organizowane są w ograniczonych, najczęściej 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym doznaniem, przynoszącym dumę z przełamywania naszych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]