Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

26 listopada 2023

Szukasz korzystnej oferty skitur? Nie czekaj! Zajrzyj na ten link.

Gros osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam przeważnie tylko po to, aby spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w górskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie dość trudnych, jednak przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bez wątpienia Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni tylko do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]