Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

24 stycznia 2024

Pod tym linkiem poznasz pełną ofertę aktywnych wakacji dla singli.

Znane są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny starają się zaplanować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie długoterminowych znajomości – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wyprawy to skrupulatnie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcieliby zobaczyć różne zakątki świata i naszej ojczyzny z całkowicie nowej perspektywy. Scenariusz takich wycieczek jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego siedziska na patio dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących wrażeń to także pierwszorzędna szansa, żeby przyswoić sobie dodatkowe umiejętności, gdyż niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania reguł przetrwania w danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Trzeba także podkreślić, że taka wycieczka w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko europejskie góry

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez większych przeszkód poradzą sobie także w trakcie wycieczki do Namibii albo do Nepalu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]