Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

23 maja 2022

Zabieg AMD. Więcej szczegółów na voigtklinikaoka.pl.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która dotyka osób starszych i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki oferują pomoc w korekcji tej przypadłości. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić dawną sprawność.

Palenie papierosów i inne możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej znamionująca się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest wadą, która przejawia się poprzez zaburzenie obrazu i utratę ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą i mokrą tej dolegliwości. Z AMD borykają się głównie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, ale etiologia wady nie została w dalszym ciągu do końca zrozumiana. Przypuszcza się jednak, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe czy uzależnienie od papierosów, otyłość. Istotne mogą być również czynniki genetyczne oraz różne schorzenia współistniejące, takie jak nadciśnienie czy hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna wypracowała jednak techniki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku suchej postaci AMD.

Leczenie plamki żółtej – czy jest bezpieczne?

Laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej jednocześnie nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten nie jest ryzykowny, a więc może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów narażonych na uszkodzenie bądź utratę wzroku. Technologia laserowa pobudza komórki do regeneracji oraz hamuje procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu chory nie doświadcza bólu. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa ledwie parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]