Zalety oczyszczacza powietrza

6 czerwca 2020

Polacy stopniowo przekonują się, jakże ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyłki kwiatów, dym tytoniowy, roztocza, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.