Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

20 lipca 2020

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze środowisko i zdrowie, łagodzą niemiłe zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek wpływu silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo emitowania ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak drukarki, telewizory czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić dym z papierosów, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy niebezpieczne drobnoustroje i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, szpitalach, placówkach oświaty czy biurach, a więc wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.