W jakich przypadkach pomaga polski psycholog w UK?

26 kwietnia 2020

Po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej oraz otwarciu zagranicznych rynków zatrudnienia na naszych rodaków, Polacy z chęcią zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną przez Brexit fala emigracyjna wyhamowała, ale nadal nie brakuje chętnych do pracy czy rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Nierzadko jednak emigracja do Wielkiej Brytanii wywołuje mnóstwo kłopotów, z którymi ciężko jest się uporać samodzielnie niezwykle.

Polski psycholog w UK – z jakiego rodzaju utrapieniami się upora?

Pobyt w Wielkiej Brytanii i związana z tym rozłąka z rodziną, a także praca w obcym państwa, generują bardzo dużo problemów, którym wyjątkowo trudno jest sprostać. Rozłąka z rodziną nierzadko powoduje ogromną sytuację stresową. Do tego w wielu przypadkach pojawiają się też kłopoty z nawiązaniem trwałych przyjaźni ze współpracownikami lub w ogóle z dostaniem etatu. Brak opanowania języka, który nadal jest wcale nierzadko spotykany, powoduje, że w krótkim czasie dochodzi do odcięcia się od kolegów z pracy. A od tego już tylko mały krok do utrudniających codzienne funkcjonowanie wahań nastroju czy zwiększenia liczby odruchów agresywnych. Zachowania te niezwykle trudno jest poskromić samodzielnie. Z tego powodu nie trzeba obawiać się korzystania z pomocy specjalisty. Rozmowa z psychologiem jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Polski psycholog w UK – jak przebiega wizyta?

Każda rozmowa ze specjalistą odbywa się w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie trzeba obawiać się, że informacje , które przekazano podczas rozmowy będą powierzone komuś innemu. Na psychologu spoczywa wszak obowiązek zachowania tajemnicy , a zwolnić z niej może tylko sąd. Przed psychologiem nie należy ukrywać problemów i niedoskonałości – jego rolą jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Psycholog uczy, w jaki sposób radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami, jak również pomaga rozpoznawać sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to najlepszy wybór. Wizyta przeprowadzana jest po polsku, co sprawia, że przebiega sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba zgłaszająca się z kłopotami nie powinna się bowiem zastanawiać się, czy będzie zrozumiana i czy sama właściwie pojmie to, co powie do niej specjalista.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339