Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

20 maja 2019

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą wynika głównie stąd, że witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu lub za pomocą odpowiednio skomponowanych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, jeśli podamy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – zastosowania

Sporo osób uważa, że wlewy witaminy C pomaga w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Sporo jest też opinii mówiących, iż ta metoda może dać bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, a także przyspieszać zabliźnianie się ran i likwidować zmiany na skórze.

Wlewy witaminowe – o czym warto wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak każdy inny sposób leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Wobec tego nie należy przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, że wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, iż przy zabiegu cały czas obecny będzie lekarz.