Nowoczesne wybielanie zębów

10 listopada 2018

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe efekty?

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (lakiery, żele, soda oczyszczona), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące efekty już po kilku sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu ustala się odcień zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest także dobre dobranie odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty daje także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.