Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

19 czerwca 2020

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/, aby otrzymać informacje dotyczące zabiegu Trans PRK.

Praca w różnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz wygoda na co dzień – to tylko kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy bezustannie rośnie, do czego przyczynia się na pewno lepsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia) oraz niezmiernie niskie ryzyko potencjalnych komplikacji. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, gdyż stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie oraz jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku – precyzja oraz niewielkie niebezpieczeństwo powikłań

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej centrum uzyskuje się fenomenalne rezultaty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy światła podczerwonego. Pozwala to na wykonanie dokładnego modelowania, a przy tym redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia wiele argumentów. Główne z nich to w szczególności precyzja, niska inwazyjność, efektywność, jak również minimalne niebezpieczeństwo powikłań. Warto wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, że w sporadycznych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim ciążę i karmienie piersią,schorzenia oczu takie jak zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]