Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

17 maja 2022

Na https://voigtklinikaoka.pl odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o korekcji wad wzroku Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i nieraz groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu, jak również wielu pozostałych chorób. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze odpowiednią procedurę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowszy sprzęt diagnostyczny, zatem są w stanie wykryć nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący metodą użyteczną w wykrywaniu glaukomy, stanów zapalnych, a także pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie także z innymi przypadłościami, jak np. pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]