Jak działa aparat do magnetoterapii?

15 września 2019

Na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii uzyskasz więcej informacji o magnetoterapie aparat

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]