Bezbolesne leczenie kanałowe

24 grudnia 2018

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, kiedy pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki czemu dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych tkanek zęba. Warto przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym używa się też innych, nierzadko naprawdę złożonych technologicznie sprzętów. Których?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do ekranu przed oczami stomatologa, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest również sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują też specjalne narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i poprawienie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie zawsze jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, dobrze udać się do dentysty posługującego się odpowiednimi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w sieci.