Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

10 października 2020

Chcesz nabyć filtr F9? Zobacz tutaj

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Uniwersalne filtry typu mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach zakładanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych czy obiektach użyteczności publicznej świetnie spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, roztocza lub sierść zwierząt. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna praca w wymagających warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wysokie normy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle energetycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46