Na czym polega kredyt gotówkowy?

25 września 2021

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż można uzyskać w ten sposób już nieduże sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również stać się sposobem pokrycia większych wydatków, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet sto tysięcy PLN, ale osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – mają szansę pożyczyć nawet pół miliona złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który przedkładamy jest szybko analizowany, przez co fundusze trafiają do nas najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go również klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy innych rodzajach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez ryzyka

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich skutkiem są najczęściej poważne finansowe tarapaty. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem na pewno okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.