Mass collect i korzyści jakie przynosi

26 stycznia 2021

Tu otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie przydatne?

Działanie usługi mass collect jest właściwie stosunkowo proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, przelew pocztowy bądź standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych błędów nierzadko przydarzających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających około 100 faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (mają ją m.in. mBank i niektóre banki spółdzielcze) wypada zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia mniej niż 100 faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]