Kiedy warto skorzystać z leasingu autobusów

11 lutego 2019

Przedsiębiorstwa przewozowe, które proponują grupowy transport , muszą liczyć się z mnóstwem kosztów, płynących z użytkowania pojazdów, ich serwisowania oraz cen paliwa. Zwłaszcza dla rozpoczynających działalność właścicieli firm, koszty takowe stają się wysokie. Co jednak, gdyby można było je trochę ograniczyć, a przez to zabezpieczyć debiutującą na rynku firmę transportową? Wszystko może zmienić leasing pojazdów, przykładowo autobusów.

Leasing autobusów – czym charakteryzuje się taki rodzaj finansowania?

Leasing to pewna forma umowy cywilno-prawnej, która wiąże się z szansą użyczenia leasingowanego przedmiotu za opłatą, rzecz jasna na zasadach ustalonych w tejże umowie. Tak więc za pomocą takiej umowy można udostępnić urządzenie potrzebne do produkowania pewnego artykułu albo pojazdy – takie jak autobusy, ciągniki i naczepy. Na podstawie dokumentu na leasing autobusów, ustala się więc ceny, które za udostępnienie samochodu powinien ponieść osoba wypożyczająca, ale też kryteria, na podstawie których powinny działać obie strony, np., kto powinien zadbać o odpowiedni stan techniczny pojazduoraz o to, by samochód wrócił do firmy w takiej kondycji, w jakiej był wyprowadzony.

Dlaczego leasing autobusów może się opłać?

Ze względu na wciąż deaktualizujące się przepisy, firmy przewozowe – zwłaszcza te prywatne – nie są pewne, iż nie napotkają pewnych komplikacji. Doskonałym tego dowodem okazują się okolice Warszawy – od początku 2017 roku, władze stolicy zakazały firmom prywatnym proponować postoje na niektórych przystankach w centrum miasta. W takiej sytuacji kupno pojazdów staje się nierentowne, a najkorzystniejszym dostępnym wyjściem byłoby zawarcie umowy leasingu autobusów na odpowiedni czas, ponieważ przewoźnik nie musi przejmować się, że realizuje również nieopłacalne trasy. Trzeba jedynie odszukać doświadczonego doradcę, który wyjaśni klientowi jak podpisać odpowiedni typ umowy.