Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

17 lutego 2021

Kantor internetowy - przejrzyj tę nietuzinkową stronę.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim banku lub w kantorze – te ostatnie nadal funkcjonują hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w szybko transformującym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru online

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniej doby. Kolejnym i niesłychanie istotnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług lubianych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) bądź w ustalonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie wygodę w dyspozycji środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz ogromną wolność w dysponowaniu funduszami. Wykorzystują je także osoby spłacające pożyczki wzięte w obcej walucie i osoby zatrudnione lub uczące się za granicą. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]