Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

4 stycznia 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej pomagamy im w opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania oraz zakończenia. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również uchronić ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej, respektowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – kancelaria prawna w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie znacznie częściej nasza pomoc polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, niezasadnego rozwiązania umowy o pracę czy chociażby godzin nadliczbowych. Niewątpliwie wymaga to od nas zupełnie innego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy wiążą się z ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji Klienta jest dużym wyzwaniem.