Porady prawne w zakresie zachowku, dziedziczenia spółek i podziału spadku

23 maja 2019

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy dużym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o podział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam też obce zagadnienia prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z którym się do nas zgłasza. Ważne jest, by już przy inicjującym spotkaniu w sposób kompleksowy, klarowny i zrozumiały zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie razem ze spadkobiercami właściwej dla specyfiki sprawy metody działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły swoich krewnych, wymaga taktownego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich wypadkach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.