Wisiorki srebrne

6 października 2018

Sprawdź, gdzie nabyć srebrne wisiorki

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prac domowych bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.