W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

8 września 2018

Zamów biżuterię z cyrkoniami

W zdobnictwie powszechnie wykorzystuje się niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a także są jednym z podstawowych aspektów wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców może pozwolić sobie na prawdziwe skarby w swoim zbiorze. Znaleziono oczywiście też alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane materiały jubilerskie, nie pojawiające się w naturalnej formie w przyrodzie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić diament. Zwykle cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać wszystkie kolory lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one oczywiście również inne zastosowania. Używa się je przykładowo w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, przez swoje właściwości używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, zamówić ją można na przykład przez internet.